سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

دستگاه خشک کن میوه

دستگاه خشک کن میوه و عناوینی که با آنها آشنا خواهید شد

مشخصات دستگاه خشک کن میوه

عملکرد دستگاه خشک کن میوه

سیستم کنترل دستگاه خشک کن میوه

دستگاه هسته گیر و عملکرد آن

خط شستشو و خشک کن میوه

ساختار دستگاه میوه خشک کن

دستگاه خشک کن میوه صنعتی

چگونگی خشک کردن میوه

قیمت دستگاه خشک کن میوه

خدمات پس از فروش دستگاه خشک کن میوه

 

زاگرس ماشین کرج و تولید کننده دستگاه میوه خشک کن و سازنده خط تولید  میوه خشک شده یکی از مقوی ترین

و پرطرفدارترین تنقلات در بین مردم به شمار می رود.

روزانه بر تعداد این طرفدارها افزوده می شود. حتی کسانی که از

 

بعضی میوه جات تازه استفاده ای ندارند نوع خشک شده آن را مصرف میکنند.
میوه خشک یا چیپس میوه به صورت ارگانیک جایگزین بسیار خوبی

 

 

برای چیپس سیب زمینی علی الخصوص برای کودکان است.
از این رو زاگرس ماشین کرج به مدد تیم طراحی و ساخت خود

 

دستگاه خشک کن دو کابین یا همان دستگاه خشک کن میوه

را با بالاترین استاندارد روز که مطابق با اصول بهداشتی و صنعتی نیز می باشد تولید میکند.

 

تا تولید کنندگان با صرف کمترین هزینه، بیشترین بازده را داشته و پاسخ گوی نیاز روز مردم باشند.
شما میتوانید.

 

با دستگاه فوق انواع میوه جات مانند: پرتغال، سیب، آلبالو، آلو، کیوی، خرمالو، موز و حتی گوجه، پیاز، سیر، موسیر، جوانه گندم و … را خشک نمایید.

 

عملکرد دستگاه خشک کن میوه

از آنجا که اغلب میوه جات با پوست خشک میشوند لازم است

در مرحله ی اول به خوبی شسته و ضد عفونی شوند تا کیفیت

محصول نهایی بالا و آلودگی به حداقل برسد.

اسلایس یا برش میوه جات یکی دیگر از مراحل قبل از خشک کردن میوه است،

که با دستگاه اسلایسر میوه انجام می شود و بسته به نوع میوه، برش های

1 میل تا 8 میل داده شده و داخل سینی های دستگاه خشک کن قرار میگیرد.

مشخصات دستگاه خشک کن میوه

دستگاه خشک کن میوه صنعتی دارای تابلو برق مجزا و منوی فارسی بوده

و اپراتور به راحتی میتواند دما و زمان مورد نظر خود را به دستگاه داده تا

خشک شدن میوه جات شروع شود.

مشعل تعبیه شده در دستگاه خشک کن میوه بنا به درخواست

مشتری گازی و یا گازوئیلی می باشد که حرارت را به صورت غیر مستقیم

در داخل کابین ها پخش کرده و کاملا یکنواخت به تمام سینی ها حرارت

 

را منتقل میکند، بدین صورت میوه تغییر رنگ نداده و ویتامین های موجود در آن حفظ می شود.
بدنه ی با دو جداره و پشم سنگ با دانسیته بالا عایق شده است و مانع خروج حرارت از ماشین

 

به بیرون و حتی بدنه می شود.

در صورت برخورد دست و لمس بدنه ی ماشین فوق فقط کمی گرما حس میشود.

بدین جهت اتلاف انرژی نزدیک به صفر شده ، میوه جات زودتر

 

خشک می شوند و در نتیجه هزینه ها کاهش پیدا میکند.
زاگرس ماشین کرج این امکان را برای مشتریان به وجود آورده است،

 

تا بنا به نیاز و ظرفیت مد نظرشان دستگاه خشک کن را به صورت

خشک کن تک کابین ، خشک کن دو کابین ، خشک کن سه کابین

و یا بیشتر سفارش داده تا مطابق با آخرین تغییرات طراحی و ساخته شود.

 

 

 

قیمت دستگاه خشک کن میوه

قیمت دستگاه خشک کن میوه  نیز بر اساس متغییر بودن در ظرفیت تولید

و حجم آن تعیین میشود ،جهت خرید دستگاه خشک کن میوه یا

دستگاه خشک کن سبزیجات با مشاورین زاگرس ماشین کرج در ارتباط باشید.

 

 

دستگاه خشک کن میوه

در صنعت تغذیه ارزش و اهمیت میوه ها وضروری بودن انواع آنها در سبد غذایی یک موضوع اجتناب ناپذیر می باشد.

از آنجایی که میوه های تازه مدت زمان نگهداری زیادی ندارندو قابلیت فاسد پذیری آنها به نسبت مواد خشک با درصد بالاتری

ودلیل اصلی اینکه میوه ها زود فاسد می شوند وجود آب در بافت هر نوع میوه می باشد وبه همین ترتیب میوه های که درصد آب آنها بیشتر می باشد استعداد فاسد شدن آنها نیز بیشتر بقیه میوه ها می باشد.

این یک مقاله کوتاه در خصوص اهمیت مواد مغذی و انواع ویتامین ها در میوه ها بود که همه مردم کمابیش به این موضوع اگاهی دارند.

خشک کردن میوه واشتغال در این زمینه در ابعاد و حجم های کوچک مانند کارگاههای خانگی و مشاغل بزرگتر مانند شرکت ها و کارخانه هایی که تخصصا در زمینه میوه خشک  میتوانند  فعالیت داشته باشند صورت می پذیرد.

در گذشته روشهای که در برای خشک کردن میوه استفاده میشود به وسیله نور خورشید بوده که اصطلاحا خشک کردن خورشیدی نامیده میشد . در این روش از خشک کردن میوه تمام مراحل به خوبی انجام میشد و نتیجه حاصل نیز با کیفیت نسبتا مقبولی ارائه میشد. اما ضعف های که در این روش وجود داشت که حائز اهمیت بودند عبارت اند از اینکه وقتی محصول در معرض مستقیم افتاب قرار می گرفت بدون هیچ فیلتر و محافظی در برابر آلودگی های محیطی از جمله گرد وخاک وحتی پرندگان وجود نداشت و این خود یک موضوع مهم بود که کار را در حد خود بسی دشوار می نمود.

موضوع دوم که این روش به تولید انبوه نمی رساند و بازدهی مطلوبی را ایجاد نمیکرد ، ظرفیت وتولید کم و زمان زیاد چرا که  برای آفتاب خشک کردن میوه ها نیاز به بستری بود که از لحاظ بهداشتی قابل قبول باشد و نکات تمیز بودن محل نیز باید به بهترین روش انجام می شد . و این روش برای برای حجم تولید های زیاد مستلزم نیروی انسانی زیاد می بود که همین موضوع باعث وقفه در کار میشد .

موضوع سوم شرایط محیطی حاکم بر هر منطقی این قابلیت را از تولید کنندگان  میوه خشک می گرفت تا بتوانند به طور مستمر و مداوم فراوری میوه را انجام دهند. این شرایط همان آب وهوا و نبود همیشگی نور خورشید بود.

در پیش مقدمه آمده که روش های گوناگونی برای این صنعت در نظر گرفته و انجام شده که هرکدام شرایط موجود خاص خود را داشته .از این رو با توجه به این نوع مشکلات بررسی های لازم در این زمینه بوجود آمد تا موئثرترین روش در اختیار عموم قرار گیرد که از لحاظ صرفه انرژی و هزینه های جانبی کمترین تاثیر را در این صنعت بگذارد.

دستگاه خشک کن میوه یک نمونه از این اتفاق ها بود که بسیاری از تولیدکنندگان با وجود این نمونه ماشین آلات دیگر دغدغه های گذشته را تجربه نمیکردند و رضایت نسبی به وجود آمد.

 

در روش فوق ایجاد حرارت موجود را با المنتهای حرارتی که الکتریکی می بودند و غالبا هستند که این نمونه نیز با وجود عملکرد بسیار خوب در زمینه کیفیت مطلوب بهای تمام شده برق مصرفی برای عموم قابل هضم نبود و نیست واغلب مردم توانایی پرداخت این هزینه را نداشته و ندارند.

زاگرس ماشین کرج با در نظر گرفتن اینکه حرارت موجود می بایست بهای تمام شده ای مقرون به صرفه ای داشته باشد این مدل ماشین آلات خشک کن میوه را به صورت هوای گرم بوجود آمده ای مشعل های گازی و گازوئیلی را در ساختار دستگاه های خود اتخاذ نموده است. مزیت این نمونه خشک کن میوه جات به نسبت المنتی مصرف کمتر سوخت های حرارتی می باشد. تکنولوژی مدرن و پیشرفته در ساختار اصلی مدل های خشک کن های کابینتی زاگرس ماشین کرج تمام جوانب اصول مهندسی را رعایت کرده است تا درکمترین زمان ممکن و حداقل مصرف انرژی بهترین کیفیت میوه خشک را عرصه نماید.

چگونگی خشک کردن میوه

میوه های تازه در زمان های مشخص مورد استفاده قرار میگیرند ، در اینکه هر محصولی را میتوان به صورت تازه استفاده نمود هیچ گونه بخشی وجود ندارد ولی آیا همیشه هرنوع میوه را میتوان به آسانی تهیه نمود؟ یکی از مزیت های میوه خشک حمل آسان آن می باشد ، در مسافرت های طولانی برای داشتن یک تغذیه سالم و مناسب الزاما میتوان در سبد مسافرتی خود از میوه های خشک استفاده نمود چون به لحاظ آسیب و فساد پذیری حتی الامکان کمتر از نوع تازه می باشد ، فضا و حجم کمتری اشغال می کنند و سرشار از مواد مغذی می باشد. با در نظر گرفتن حجم میوه تازه و خشک یک معادله وجود دارد که می گویند : یک کیلو هلو خشک نشده اگر حدود 30 کالری داشته باشد موازی آن هر یک کیلو هلو خشک شده حدودا 330 کالری دارد و این شاخص می تواند نشان دهنده بهینه بودن و نوع فرآوری از محصول اولیه است . 

 

دستگاه خشک کن میوه صنعتی

با پیشرفت صنعت بسته بندی بسیاری از دغدغه های موجود در راستای تولیدات مواد غذایی مرتفع گردید. محصولاتی که نیاز به نگهداری طولانی مدت دارند در گذشته با توجه به اینکه آنها محصول را با افزودنی های مختلف و سردخانه های سنتی نگهداری می کردند باز هم ضایعات زیادی در پی داشت .

در خشک کردن میوه به صورت صنعتی نیاز مبرم به این موضوع  بسیار مهم و قابل توجه است . دستگاه میوه خشک کن صنعتی به دلیل بالا بودن ظرفیت تولید بستر های نگهداری نیز در همان حجم از تولید را نیازمند است، زیرا وقتی محصولی خشک شده را از دستگاه میوه خشک کن  بیرون می آوریم به لحاظ اینکه در محیط بیرون رطوبت وجود دارد می بایست قبل ازدپو نمودن برای ارائه تولیدات خود آنها را در بسته بندی هایی که فاقد هیچ گونه رونه ای برای ورود رطوبت و اکسیژن باشد بسته بندی نمود . پیشنهاد ما برای این نوع بسته بندی دستگاه بسته بندی میوه خشک به دو صورت دستگاه بسته بندی اتوماتیک و دستگاه بسته بندی خانگی می باشد.

دستگاه خشک کن میوه صنعتی با بالا بودن حجم تولید میتواند بهترین گزینه برای تولید کنندگانی که بستر صادرات میوه خشک را فراهم نموده اند نیز کارساز باشد.

این از ماشین های خشک کن  در مدل های بسیار متنوع و مختلفی در زاگرس ماشین کرج ساخته وتولید می شود.

 

 

نمونه های از قبیله :

دستگاه خشک کن تک کابین

دستگاه خشک کن دو کابین

دستگاه خشک کن کانتینیوس

دستگاه خشک کن دوار

دستگاه خشک کن گردون

دستگاه خشک کن خانگی

دستگاه خشک کن مشاغل خانگی

دستگاه خشک کن تحت خلاء

دستگاه خشک کن کاتالیستی

در این مقاله در خصوص اکثر محصولات مرتبط مجموعه زاگرس ماشین کرج توضیحاتی داد خواهد شد.

ظرفیت های موجود در فرآیند خشک نمودن میوه جات فاکتور های متعددی را در بر میگیرد  از جمله فضای مورد استفاده شده جهت پهن نمودن و جایگذاری میوه جات غالبا در هر متر مکعب اوزان میوه ها متفاوت چیده خواهد شد که این نیز مستلزم دانسته های در خصوص برش محصول که همان اسلایس ویا اصطلاحا چند قسمت شدن محصول برای جای گذاری می باشد.

در هر نوع از میوه جات مشخصه های برای برش دادن آنها است که تیم مجرب زاگرس ماشین با تکیه بر دانش و تجربه توانسته  است این موضوع را نیز برای کاربرهای خود و مشتریان عزیز  نیز بشکافت تا بتوانند در شروع کار از تست فنی وعمل آوری در خط تولید میوه خشک بهره مند شوند.

چند نمونه را جهت آشنای عنوان فراهم نمود :

مثال : برش گلابی به لحاظ بافت داخلی و تراکم به نسبت آناناس بسیار متفاوت می باشد چرا که در برنامه خشک نمودن حرارت وارد شده بر میوه و پخت آن باید بسیار رقیق انجام شود تا موجب خرابی و یا پختگی و سوختگی محصول نشود .

ساختار دستگاه میوه خشک کن :

در ماشین آلات خشک کن کابینتی سهولت در بارگیری برای ورود و خروج…..حمل محصول با دقت بالایی انجام میشود.

این نمونه از ماشین خشک کن میوه با داشتن سینیهای مخصوص برای بارگیری مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

شروع کار در هر واحد تولیدی چند فاکتور اساسی را در بر خواهد گرفت یکی از مهمترین آنها کاهش نیروی انسانی می باشد.

برای واحد های نسبتا کوچک الزاما نیاز به خط تولید تمام اتوماتیک  خشک کن میوه نمی باشد و میتوان از ماشین آلات نیمه اتوماتیک نیز استفاده نمود .

در این قسمت درخصوص ابتدای شروع یک واحد خشک کن میوه و سبزیجات مختصر توضیحی خواهم داد .

خط شستشو و خشک کن میوه

میوه های که برای فراوری به بخش تولید وارد می شوند قاعدتا باید برای شروع  شستشو و ضدعفونی شوند ، قبل از شستشو محصول وارد شده دستچین خواهد شد تا از میوه های خراب و حتی آنهایی که رنگ دارند پاک شود تا در روند تولید خلائی در کیفیت به وجود نیاورند. مرحله بعد ضد عفونی کردن می باشد که در این مرحله از ماشین های ضد عفونی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک استفاده خواهد شد ، مرحله بعد نیز آبکشی میوه ها می باشد. برای وارد کردن محصول به قسمت بعدی باید آب حاصل از شستشو میوه آبکشی و رطوبت روی محصول گرفته شود

چرا که برای وارد شدن به قسمت نهایی که همان دستگاه خشک کن میوه می باشد نباید آب مضاف بر رطوبت داخلی خود میوه وارد دستگاه شود.در این قسمت که برش انجام خواهد شد به وسیله دستگاه اسلایسر میوه و اینکه اکثر میوه هایی که هسته بزرگ دارند باید قبل از  برش به دستگاه هسته گیر انتقال داده شوند تا هسته میوه را جدا سازی بنماید.

دستگاه هسته گیر

دستگاه هسته گیر اتوماتیک و نیمه اتوماتیک موجود برای گرفتن هسته های که خلل در روند تولید دارند به کار گرفته خواهد شد.

این ماشین با داشتن نازلهای از جنس استیل با قطر و اندازه های مشخص شده برای هر میوه کار جدا سازی قلاف مرکزی میوه را انجام می دهد.

این مدل ماشین با ظرفیت هایی متفاوتی تولید خواهد شد و در راستای هدف نهایی آن مجموعه بنا به ظرفیت دستگاه میوه خشک کن تعریف و تهیه خواهد شد.

بارگیری میوه های اسلایس شده در خشک کن میوه  :

حال هسته میوه وقلاب آنها گرفته شده است و قسمت برش نیز به خوبی و عین استاندارد حرارتی در اختیار می باشد.

برای بدست  آوردن کیفیت مناسب هر میوه از لحاظ طعم ، مزه ، بو و رنگ الگوریتم های خاص وجود دارد تا بتوان یک محصول با کیفیت قابل ارائه به بازار جهت مصرف ارائه داد.

تیم متخصص زاگرس ماشین در قبال خرید محصولات از این مجموعه این وعده را خواهد داد تا در فرآوردگی    میوه نیز نقش خود را برای مشتریان عزیز ایفا کند.

برش های موازی بر روی سینی های متعددی که در هر واگن قرار دارد جایگیری خواهند شد و واگن ها جهت خشک کردن میوه به داخل کابین هدایت می شوند . ساختار واگن های این مدل خشک کن میوه صنعتی به شکلی می باشد که ضعیف ترین نیروی انسانی نیز بتواند آنها را برای بارگیری از کابین خارج و در داخل کابین قرار دهد.

سیستم کنترل دستگاه خشک کن میوه

خشک کن میوه این مجموعه را می توان هوشمند در زمینه عمل آوری میوه نامید. با این ویژگی و ویژگی هایی که در سیستم کنترل فرمان وتابلو برق  این خشک کن تمام تعریف های موجود در خصوص زمان دما و رطوبت اعمال شده است .به جرائت تمام می گوییم که در خشک کردن میوه و انواع آن یک تیم متخصص و کارآزموده در اختیار مجموعه آریان زاگرس می باشد.

خشک کن میوه با ظرفیت های بالا

همانطور که گفتیم قابلیت و توانایی تولید ماشین آلات را از صفر تا صد در اختیار داشته ایم و می توانیم در هر حجم از تولید را جوابگو باشیم خشک کن های کابینتی و یادستگاه خشک کن کانتینیوس ( نوار پیوسته) را در ابعاد مختلف تولید خواهیم نمود.

مشخصات خشک کن میوه و سبزیجات

در این مدل از ماشین آلات خشک کن اکثر مواد به کار رفته از لحاظ بهداشتی دارای استاندارد تولیدات مواد غذایی می باشد.مواد داخلی اکثر محصولات دستگاه خشک کن  میوه استنلس استیل یا گالوانیزه می باشد که مقاوم در برابر  رطوبت و اکسید شدن می باشد . بدنه بیرونی  کاملا رنگ شده واز جنس الکترواستاتیک مقاوم در برابر ضربه خط و خش و بسیار زیبا می باشد. تمام سیستم عایق شده با پشم سنگ و پشم شیشه جهت اتلاف نشدن انرژی از درون کابین به بیرون می باشد.

حمل و نقل آسان برای این مدل از ماشین میوه خشک کن نیز یک مزیت است تا مشتریان محترم بتوانند دستگاه خشک کن میوه را به آسانی جابه جا کنند.

خدمات پس از فروش دستگاه خشک کن میوه

از این رو خط تولید چیپس میوه ویا همان خط تولید میوه خشک از ماشین آلات متعددی تشکیل شده است زاگرس ماشین کرج جهت آسودگی خاطر مصرف کنندگان هر نوع دستگاهی از این مجموعه را ضمانت و گارانتی نموده و خدمات پس از فروش خود را به بهترین نحوه ممکن به ایشان ارائه خواهند داد.

کمترین زمان برای بازدید وعیب یابی

رفع مشکل در سریع ترین زمان

واین نوید را می دهیم که تمامی قطعات یدکی ماشین آلات زاگرس ماشین کرج موجود درانبار این مجموعه می باشد ودر صورت ثبت سفارش در کوتاهترین زمان ممکن به مصرف کننده تحویل داده خواهد شد.

جهت دریافت قیمت دستگاه خشک کن میوه و نیز قیمت دسگاه خشک کن میوه صنعتی با مشاوران ما در تماس باشید